קיה פיקנטו – מכונית המיני שאתם חייבים להכיר

קיה פיקנטו – מכונית המיני שאתם חייבים להכיר

סביר להניח שלא צריך להציג אותה באמת, שהרי מדובר באחת המכוניות הנמכרות בישראל. בקטגוריית רכבי המיני היא זוכה למקום של כבוד בראש הרשימה. ב-2017 קיה פיקנטו נחשפה בדגם חדש ומלוטש עוד יותר, לאחר שגם הדגם הקודם זכה להצלחה גדולה. אם תחפשו הבדלים גדולים בין המכונית החדשה לזו שקדמה לה לא בהכרח תמצאו אותם, אבל זה לא אומר שלא מדובר ברכב קלאסי ומפנק. המנועים נותרו בעינם (1.0 או 1.2 ליטר), תיבת ההילוכים זהה וגם העיצוב המלוטש נראה זהה לחלוטין לקודמו. מה בכל זאת השתנה? בעיקר תחום הבטיחות, וזו נקודה קריטית.

תא הנוסעים של קיה פיקנטו

מכוניות מיני רבות סובלות מחיסרון גדול בכל הקשור לתא הנוסעים, אבל קיה פיקנטו לא נמצאת באותו מקום. למעשה, תא הנוסעים שלה עשיר למדי, עם מסך מגע, מרווח ונוחות גבוהה. העיצוב לא בהכרח מבשר טובות בחלקה הפנימי של המכונית, אז אל תצפו לגדולות ונצורות. כן תוכלו לנסוע בה בנוחות יחסית, בתנאי שלא תדחסו אליה 4 נוסעים בנויים לתלפיות, שכן בכל זאת מדובר במכונית מיני עם תא נוסעים קטן למדי. בחוץ היא יפה לא פחות, ואף יותר, בזכות כמה ליטושים קטנים שהפכו אותה לגרסה מודרנית של קיה פיקנטו הקלאסית.

חוויית הנהיגה האורבנית

אין ספק שיש יתרונות רבים לנסיעה עם קיה פיקנטו, בעיקר למי שגר בעיר ומתמודד עם מצוקת חניה. הגודל שלה מאפשר לנו להסתדר הרבה יותר בעיר הצפופה שבה אין הרבה מקום לחנות, אבל לא רק הגודל קובע. באופן כללי המכונית מותאמת לנסיעה העירונית, וגם יציבה מאוד בנסיעות בין עירוניות. למעשה, בתחום הזה אפשר לראות אף שדרוג קטן בהשוואה לדגם הישן יותר. אם אתם מחפשים חיסרון אחד בכל זאת הרי הוא לפניכם: צריכת הדלק של קיה פיקנטו לא קטנה. מבחני דרכים מצאו שהיא צורכת ליטר על כל 12 קילומטרים, ויש לא מעט מכוניות אחרות שנחשבות לחסכוניות ממנה.

רכב מיני מפנק

אם אתם מחפשים רכב משפחתי גדול ומרווח קיה פיקנטו בהחלט לא בשבילכם, אבל בכל תרחיש אחר היא פשוט חלופה נפלאה. מכוניות מיני הן תמיד מרשימות ומתוקות יותר, ובמובן הזה יש לקיה הקומפקטית עדיפות מסוימת. היא מרשימה, עם עיצוב מודרני ועם תא נוסעים נוח (בהשוואה למכוניות מיני אחרות). הביצועים שלה טובים והיא פשוט מספקת לנו מענה כמעט לכל צורך. אולי היא לא תזכה בתואר מכונית השנה, אבל היא תעשה את העבודה היטב, ויעידו עשרות אלפי הישראלים שנוהגים בה מדי יום.

קיה פיקנטו – מכונית המיני שאתם חייבים להכיר
3.6 (71.43%) מתוך 7 הצבעות