סיאט איביזה – כל מה שצריך לדעת על הדגם החדש

סיאט איביזה – כל מה שצריך לדעת על הדגם החדש

בתחילת 2017 הכריזה חברת סיאט על הדגם החדש והמשודרג של סיאט איביזה. זהו למעשה דור חמישי של המכונית הפופולארית הזו, והיא מציעה ביצועים משופרים משמעותית. אם משווים את המנועים לאלה שכיכבו בדגמים הקודמים אין הרבה חדש תחת השמש, אבל למרות זאת יש לה שפע של שיפורים ויתרונות. תא הנוסעים נעשה גדול ומרווח יותר, האבזור מצוין והעיצוב שלה נפלא. רגע לפני שאתם קונים סיאט איביזה חדשה קבלו כמה פיסות מידע חשובות במיוחד.

הממדים שלה

במבט ראשון נדמה שהממדים של סיאט איביזה החדשה אינם שונים מאלה של המודלים שקדמו לה. בפועל אכן אין הבדל בין אורך המכונית החדשה לישנה או בין הגובה של שתיהן. מצד שני, בסיס הגלגלים גדול ורחב יותר. המשמעות היא שהרכב החדש התרחב כמעט ב-9 סנטימטרים ועוד 9.5 סנטימטרים בבסיס הגלגלים. אז היא עדיין זהה בגודלה לגרסה הקודמת אבל החלק הפנימי פשוט מרווח הרבה יותר. עכשיו יהיה לכם קצת יותר מקום לרגליים, וגם הנוסעים במושב האחורי יישבו הרבה יותר נינוחים.

המנועים של סיאט איביזה

המנועים של סיאט איביזה עברו, כאמור, מהדור הקודם. כלומר, הדגם חדש מבוסס גם הוא על מנוע 1.0 ליטר (עם או בלי טורבו) בהספקים משתנים לפי 75, 85 או 115 כ”ס. המנוע האיכותי הזה מתחבר לתיבה רובוטית עם מצמד כפול ושבעה הילוכים, או שישה הילוכים למי שמעדיף את התיבה הידנית. המפרט הטכני של סיאט איביזה גם מבטיח לה ביצועים נהדרים, ומבחני דרכים הוכיחו שהמכונית עומדת בציפיות. מהירות תגובה ונסיעה שקטה יחסית.

קהל היעד של סיאט איביזה החדשה

על פי היצרנית, סיאט איביזה הוא דגם צעיר שמיועד לאוכלוסייה שצעירה בכמה שנים מזו שרוכשת סקודה או אאודי, למשל. היא גם עושה את זה לא רע עם עיצוב מרשים ורכב נוח לתפעול עם תא נוסעים מרווח וכיפי. גם מסך המגע פשוט ונוח, ובפשטות, היא מספקת את חוויית הנהיגה המצופה ממנה. אולי זו הסיבה לכך שהמכונית הזו נמכרת בהיקף מרשים למדי בישראל. גם למחיר בוודאי יש קשר לביצועים ברמת המכירות. לנוחיותכם הנה עוד כמה פרטים על הרכב החדש:

  • הנעה – טורבו בנזין, קדמית
  • נפח – 999 סמ”ק
  • הספק/סל”ד – 115 / 5,000-5,500
  • משקל (ק”ג) – 1,140
  • מתלים קד’/אח’ – מקפרסון
  • בלמים קד’/אח’ – קורת פיתול
סיאט איביזה – כל מה שצריך לדעת על הדגם החדש
3.6 (71.43%) מתוך 7 הצבעות